Minisun | Küsimused ja vastused
1758
page-template-default,page,page-id-1758,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,boxed

Küsimused ja vastused

   

Kas D-vitamiini tilgad Minisun Drops sisaldavad piima, laktoosi, soja, suhkrut ning värv- ja säilitusaineid?
Ei sisalda.

 

Kas tabletid Minisun Multivitamin Mama sisaldavad A-vitamiini?
Ei sisalda.

 

Kas tabletid Minisun Multivitamin Mama sisaldavad piima, laktoosi, gluteeni, soja, suhkrut, pärmi, želatiini, kunstlikke magusaineid ning lõhna- ja säilitusaineid?
Ei sisalda.

 

Kas tabletid Minisun Multivitamin Daily sisaldavad piima, laktoosi, gluteeni, soja, suhkrut, pärmi, želatiini, kunstlikke magusaineid ning lõhna- ja säilitusaineid?
Ei sisalda.

 

Miks vajavad rasedad vitamiini- ja mokroelemendilisa?
Hea toitumine raseduse ajal hoiab ema terve, turvab loote kasvu ja arengut, kiirendab sünnitusest taastumist ja imetamise ajal tõhustab rinnaga toitmist. Juba raseduse planeerimisel tuleb tähelepanu pöörata toidu valikule. Raseduse ajal suureneb vitamiini- ja mokroelemendivajadus hinnanguliselt 15–50%.

 

Kellele on multivitamiinid vajalikud?
Piisavate toitainekoguste kättesaamine eeldab soovituslikku ja tasakaalustatud toitumist. Toitumisharjumused ja toiduvalikud on teatavasti individuaalsed, mitte kõik ei ole suutelised sööma või ei taha süüa mingi malli järgi. Teatud haigused, ravimid, eluviisid ja füsioloogilised seisundid suurendavad vajadust kaitsvate toitainete järele. Vitamiini- ja mikroelemendilisa vajadust võivad tekitada nt ühekülgne toitumine, toiduallergiad, ülitundlikkus ja eridieedid, kaalulangus, rasedus ja rinnaga toitmine, sport, raske füüsiline töö, stress, suitsetamine, palavik, infektsioonid, samuti aspiriini ja rasestumisvastaste tablettide tarvitamine.

 

Kust D-vitamiin tuleb?
D-vitamiin tekib nahas päikesevalguse toimel. Toidu kaudu saadav D-vitamiin tuleb peamiselt rasvasest kalast, samuti D-vitaminiseeritud piimast ja margariinist.

 

Kas D-vitamiini võib saada liiga palju?
D-vitamiin on rasvlahustuv vitamiin, mis ladestub organismis. Järgida tuleb D-vitamiini preparaatide doseerimise juhiseid ja erinevaid D-vitamiini sisaldavaid preparaate ei tohi samaaegselt tarvitada.

 

Mis vahe on D2– ja D3-vitamiinil?
D2 (ergokalsiferool) on taimse ja D3 (kolekalsiferool) loomse päritoluga. Uuringud on näidanud, et vitamiin D3 imendub kuni 70% paremini kui vitamiin D2.